<a href="/arckep/kincs-elek">Kincs Elek</a> <a href="/arckep/molnar-lajos">Molnár Lajos</a> <a href="/arckep/ivanyi-bela">Iványi Béla</a> <a href="/arckep/remetei-filep-ferenc">Remetei Filep Ferenc</a> <a href="/arckep/pavetits-mano">Pavetits Manó</a> <a href="/arckep/faludi-ferenc">Faludi Ferenc</a> <a href="/arckep/bakocz-tamas">Bakócz Tamás</a> <a href="/arckep/baxai-t-gyorgy">Baxai T. György</a> <a href="/arckep/madachy-l-karoly">Madáchy L. Károly</a> <a href="/arckep/batthyany-strattmann-laszlo">Batthyány-Strattmann László</a> <a href="/arckep/nemeth-maria">Németh Mária</a> <a href="/arckep/eiben-otto">Eiben Ottó</a>

József Attila Szavalóverseny eredményei

A Faludi Ferenc Könyvtár, a Csaba József Honismereti Egyesület, valamint a Körmendi Gimnáziumi Öregdiákok Egyesület a Költészet Napja alkalmából 2015. április 10-én rendezte meg a József Attila Szavalóversenyt, a költõ 110 éves születésének évfordulóján.
A verseny három korosztályi kategóriában került meghirdetésre: általános iskolai tanulók (12-15 éves), középiskolai tanulók és felnõtt korosztály. Egy szabadon választott József Attila költeménnyel lehetett nevezni.
A szavalóversenyre szerte a megyébõl az általános iskolás korosztályban 28-an, középiskolai korosztályban 18-an, valamint a felnõtt korosztályban 5-en jelentkeztek. A jelentkezõket
dr. Czetter Ibolya fõiskolai tanár, Mosonyi Mária nyugalmazott könyvtáros és dr. Vörös Ottó nyugalmazott fõiskolai tanár zsûrizte. A nevezõk a József Attila költemények széles skálájából választottak, külön kiemelendõ, hogy a középiskolás kategóriában gitáros kíséret is színesítette a szavalatokat.
A felnõtt korosztályban szavalók elõadását olyan színvonalasnak ítélte meg a zsûri, hogy nem osztott ki helyezéseket közöttük. Az értékelésben is kiemelték, hogy mennyire példaértékû a fiatalok számára a felnõtt korosztály aktív részvétele a szavalóversenyen.

Helyezések:

Általános iskolai tanulók:
I. Jakab Anasztázia – A Dunánál (Kölcsey Utcai Általános Iskola és AMI)
II. Dolgos Kata – Szeretném, ha vadalmafa lennék… (Kölcsey Utcai Általános Iskola és AMI)
III. Honfi Áron – Indiában, hol éjjel a vadak…; Medvetánc (Kölcsey Utcai Általános Iskola és AMI)
IV. Baranyai Hanna – Én, ki emberként (Kölcsey Utcai Általános Iskola és AMI)
Horváth Réka – Mámor (Somogyi Béla Általános Iskola)

Középiskolai tanulók:
I. Kovács Nikolett - Kései sirató (Jurisich Miklós Gimnázium)
II. Joó Boglárka – Thomas Mann üdvözlése (Kölcsey Ferenc Gimnázium)
III. Csempesz Valentin – Miért hagytál el, hogyha kívánsz (Rázsó Imre Szakközépisk. és Szakisk.)
IV. Bernáth Krisztina – Egy kisgyerek sír (Bolyai János Gyakorló Ált. Isk. és Gimnázium)
Szenkovits Buda – Amit a szívedbe rejtesz (Kölcsey Ferenc Gimnázium)

Felnõtt korosztály:
Hencsey Tamás – Születésnapomra
Klement András – Óda
Németh Zsolt – Kései sirató
Takács Marietta – A Dunánál
Varga Diána – Kései sirató

A nevezõknek köszönjük a részvételt, a helyezetteknek pedig ezúton is gratulálunk.
A rendezvény a Vas Megyei Könyvtárellátási Szolgáltató Rendszer keretében valósult meg.